„A CEU tisztában van vele, hogy Joseph Massad tett Izrael Állam eltörlésére vonatkozó kijelentéseket a múltban. A CEU határozottan elítél és elutasít minden, Izrael Állam eltörlésére vonatkozó véleményt. Az ilyen vélemények különösen visszataszítóak az antiszemitizmus örökségének és napjainkban tapasztalható megnyilvánulásainak fényében. A békés párbeszéd és a kritikus gondolkodás mellett elkötelezett egyetemként hisszük, hogy a béketárgyalások jelentik a megfelelő megoldást az izraeli–palesztin konfliktus rendezésére” – írja az egyetem lapunkhoz eljuttatott levelében.
A magunk részéről teljesen egyetértünk: Massad professzor nézetei valóban „különösen visszataszítóak”, hiszen nem egyszerű gyűlöletbeszédről vagy holokauszt-tagadásról van szó. A CEU vendégelőadója ugyanis nem csupán passzív módon reméli Izrael megszüntetését, hanem ennek érdekében támogatja a zsidó állam elleni erőszakot is. Minderről ráadásul a professzor nem valamikor a távoli múltban, hanem – mint megírtuk – a 2015. május 14-én az Elektronikus Intifáda (Electronic Intifada) című, zsidók és Izrael elleni gyűlöletet hirdető portálon megjelent cikkében értekezik. Beszélgettünk az előadáson részt vevő magyar és külföldi diákokkal, akik egyértelműen állították: Massad a CEU-n tartott zártkörű beszélgetésen nemcsak az Izraellel kapcsolatos nézeteit tárta fel, de felsorolta „a nemzetközi zsidó lobbi” tagjait is, akik szerinte az európai közvéleményt befolyásolják, például Nicolas Sarkozy volt francia elnököt.
A CEU ugyanakkor megerősíti, hogy helyénvalónak tartja Massad vendégszereplését, mind a nyilvános, mind pedig a szintén az egyetemen tartott zártkörű rendezvény esetében is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »