Mintha nem is lenne világgazdasági válság: az idei lista két szempontból is rekordot döntött. Egyrészt soha nem szerepelt még ennyi milliárdos a Forbes évente összeállított névsorában. A „csapat" immár 1210 tagból áll, akiknek összvagyona eléri a 4,5 ezer milliárd dollárt, ami szintén rekordnak számít, magasabb, mint a teljes német GDP.
Míg Németország az elmúlt évhez képest kevesebb milliárdost tud felmutatni, Ázsia rohamtempóban zárkózik fel a nyugati világhoz. Ahogy a világgazdaság egyre inkább kifelé tart a mély válságból, a lista is egyre növekvő összegeket tartalmaz. A legnagyobb gyarapodást az ázsiai térség és Oroszország könyvelheti el, ezekben az országokban „gombamód" szaporodnak a gazdagok. Ázsia 2009-hez képest 202 fővel növelte létszámát a „versenyben". Ennek a csoportnak mintegy kétharmada szerezte a vagyonát pénzpiaci spekulációkból, olyan vállalatok részvényeivel, amelyek nagy része csak 2010 óta forog a tőzsdén.
Az Aldi tulajdonosa, aki tavaly még bekerült az első tízbe, most kiszorult onnan, így a listán szereplő létszám nem tükrözi a német gazdaság stabil fejlődését. Annál inkább képviseltetik magukat azonban az internetes és telekommunikációs befektetésekkel feltörekvő ázsiai országok. A magazin alapítója, Steve Forbes szerint a rangsor jól mutatja az átalakult világgazdasági helyzetet: manapság leginkább már nem a bányászat vagy az acélipar ad lehetőséget a meggazdagodásra, hanem az informatika és a pénzpiaci tranzakciók.