A budapesti Holokauszt Emlékközpont rendezésében október 29-én került sor Giorgio Perlasca emlékkötetének ünnepélyes bemutatójára, amelyen számos prominens személy tette tiszteletét. Megjelent és beszédet mondott Giorgio fia, Franco Perlasca is. A megjelenteket Maria Assunta Accili, Olaszország budapesti nagykövete köszöntötte; Prof. Dr. Schweitzer József, nyugalmazott országos főrabbi pedig inspiráló beszédben méltatta az embermentőt.
Emlékiratainak nagy részét közvetlenül a második világháború után jegyezte le Perlasca, miután épségben sikerült hazatérnie Olaszországba. A dokumentumot hosszú időre elnyelte az íróasztalfiók, és csupán Lángné látogatása után került elő a porréteg alól. A hihetetlen életút ezek után már nem maradhatott a négy fal közé zárva: a hír gyorsan terjedt. A szerény úriember hamarosan kitüntetések sorát kapta; egymást követték a díjátadók és az emlékünnepségek.
De ki is ez a férfi, akinek üldözöttek tömegei köszönhetik életüket? Hogyan lett az egykori fasisztából a zsidók megmentője? Hogyan kötött ki Budapesten az az ember, aki korábban önkéntes katonaként szolgált Kelet-Afrikában, majd a spanyol polgárháború során Franco oldalán küzdött? Hogyan került ez a csendes, egyszerű olasz a budapesti spanyol követség élére, és miként mert szembeszállni a náci gyilkológépezettel?
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »