A nemzetiszocialisták nemekről alkotott véleményét, így magát a nők életét is közvetlenül Adolf Hitler személyes nézetei formálták. Hitler számára egyszerű, gondoskodó, őt sokszor brutális apjától védelmező édesanyja testesítette meg az ideális anyát, és formálta meg az odaadó, a családért mindent feladó szülő képét. Hitler maga is a nyugodt, csendes nőket kedvelte. Úgy vélte, a magabiztos, önálló véleménnyel rendelkező és munkájában sikeres nő mellett a férfi nem tud regenerálódni. Nézeteit a Mein Kampfban és nyilvános beszédeiben is gyakran hangoztatta: „a nők a nemzet örök anyjai”; „a nők a férfiak örök társai”; „a nők sikere a gyermekszülésben és nevelésben áll”. Úgy vélte, a nő munkája kizárólag a szülésre és az otthon körüli feladatokra korlátozódhat. Évente egy alkalommal Hitler édesanyjának születésnapján, éremmel díjazták a termékenységet. A Harmadik Birodalom aranykereszttel tüntette ki azokat az anyákat, akik nyolc vagy több gyermeket szültek.
Hitler határozottan elutasított minden olyan nézetet, amely nőket és férfiakat egyenlő jogokkal ruházott fel. 1935-ben így nyilatkozott: „A marxizmus által követelt női egyenjogúság a valóságban nem eredményezhet egyenlő jogokat. Pont ellenkezőleg, jogfosztásba torkollik (tudniillik a felsőbbrendű férfiak jogait csorbítja), hiszen egy olyan társadalomba emeli be a nőket, melyben ők alsóbbrendűek.
A nőnek megvan a saját harctere. Minden egyes világra hozott gyermekkel a nemzetéért harcol.” Ez volt az ideológia központi gondolata.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »