Mindannyiunk életében adódhatnak váratlan fordulatok. Vannak, akiket legyűrnek a nehézségek, és vannak, akik a nehézségeken felülkerekedve mások számára is képesek reményt adni. Hogyan indult a Gézengúz Alapítvány?
– Amikor a négyből a harmadik gyermekem egy traumás szülésből felkarbénulással és oxigénhiánnyal megszületett, óhatatlanul szembesültem azzal, hogy a merev tankönyvi elméletek nem alkalmazhatóak automatikusan a valóságos problémákra. Annak érdekében, hogy a sérülten született gyermekem útját a számára ideális módon egyengessem, muszáj volt elvonatkoztatni bizonyos konvencióktól, attól a közegtől, melyben mindenki kizárólagos módon csak a saját módszerét bálványozta. Ahelyett, hogy ennek a hiúságból és szakmai féltékenységből eredő nyomásnak engedtem volna, az intuíciómat követtem. Ez a szükség hívta életre 1990-ben az alapítványt, ahol azóta már rengeteg sérült gyermeknek sikerült segítséget nyújtanunk. Emellett az érintett lányom élete is megnyugtatóan alakult, családot alapított, és immár a második diplomáján dolgozik.
Talán egy újkeletű divathullámnak köszönhetően az ember jártában-keltében különböző fejlesztőházakba botlik. Mitől különleges a Cseppek Háza és a Gézengúz Alapítvány többi – győri, salgótarjáni, budafoki, óbudai–létesítménye?