Legyen szó a koronavírusról, az amerikai tüntetéshullámról, vagy éppen Trianon fájdalmáról, a kor embe rének égető szüksége van arra, hogy a világ történelemformáló eseményeiről kellően árnyalt véleményt alkosson. A nagyszájú nethuszárok és hangulatkeltő on line hírgyárak világában nem engedhetjük át világképünk alakításának jogát a képernyők és újságoldalak túlfelén ülő médiamunkásoknak.
Megvan a magunk felelőssége, hogy mit érzünk és hogyan gondolkozunk. A társadalmi feszültségek ilyen szintű – talán tudatos – kiélezésekor rajtunk áll, hogy képesek vagyunk-e tiszteletben tartani embertársaink méltóságát akkor is, ha más rasszból vagy etnikumból származnak, vagy – neadjisten – mást gondolnak a világról, mint mi.
A geopolitikai játszmák, az amerikai hatalomgyakorlás működése és a járvány miatti válság kihasználása jóval mélyebb és komplexebb vizsgálódást igényel, mint pár kattintékony cím és néhány sor bejegyzés. A Hetekben éppen ezért próbálunk meg a dolgok mélyére ásni, és alternatívát kínálni a mainstream narratívára. Mindenki döntse el maga, hogy mennyire alaposan sikerült megtennünk ezt.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »