Az Isépy Tamás és Kósáné Kovács Magda nevével fémjelzett egyezség nélkülözi az eredeti módosítási javaslat mindazon elemeit, amellyel a szocialisták már a parlamenti vita során is vitatkoztak. Nem szerepel tehát a vallás definíciója és az a negatív felsorolás sem, amely azt határozta volna meg, mi nem tekinthető elsődlegesen vallási tevékenységnek, illetve kimarad a társadalmi szerepvállalás alapján történő különbségtétel egyház és egyház között. Az eredeti javaslatból így három technikai jelleg? változtatás kerül a T. Ház elé: ezentúl a Fővárosi Bíróság venné nyilvántartásba az egyházakat, a bejegyzésre váró közösségek alapszabályaik mellé hitvallásukat is kötelesek csatolni, ennek pótlására a már törvényesen működő egyházak hat hónapot kapnának, és végül 100 fő helyett 300 alapítóra lenne szükség egy új egyház létrehozásához.
A NKÖM egyházi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, Semjén Zsolt szakmailag elfogadható, reális kompromisszumnak tartja a megállapodásban foglaltakat, mely szerinte: "az ideálisnál kevesebb, de a semminél több".
Szászfalvi László MDF-es képviselő üzenet értékűnek nevezte, hogy míg ők nem kaptak meghívást az egyeztetésre, addig Dornbach Alajos szabaddemokrata képviselő részt vehetett azon. Úgy érzik, hogy a Fidesz–MSZP megállapodás pont azokat a módosításokat hagyta ki, amelyek védelmet nyújtottak volna a "családok egységét fenyegető szekták ellen". Terveik szerint önálló módosító indítványokkal járulnak hozzá a jogszabály szigorításához.
Harrach Péter, az MKDSZ társelnöke, szociális és családügyi miniszter a történtek egyetlen előnyét abban látja, hogy erről már várhatóan sikerrel fog szavazni az Országgyűlés, majd jelezte: a szekták felé kacsingató MSZP kasztrálta az eredeti – általuk elfogadhatónak tartott – javaslatot. A miniszter abbéli reményét fejezte ki, hogy a 2002-es választások után, amennyiben a mostani kormánykoalíció folytatja az ország irányítását, újabb lehetőség nyílik a változtatások folytatására.
Fodor Gábor szabaddemokrata politikus elmondta a Heteknek, hogy pártja álláspontja változatlan, továbbra is úgy ítélik meg, hogy nincs szükség a törvény módosítására, még abban a formában sem, ahogyan arról a Fidesz és az MSZP megegyezett. Világossá tette továbbá, hogy az SZDSZ nevében senki nem vett részt az egyeztetésen, Dornbach Alajos független szakértőként volt csupán jelen.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »