Árokba borult a menekülő rablók autója. Gondolkozás nélkül lőttek Fotó: MTI
A két férfi hétfőn kora délelőtt rontott be a zálogházba, géppisztolyt fogtak a biztonsági őrre, majd a földre kényszerítették az alkalmazottakat. Zsákmányuk nagy mennyiség? aranykészlet és némi készpénz volt, összesen mintegy 15-20 millió forint értékben. Az elkövetők kocsiba pattantak és elhajtottak, azonban egy rendőrjárőr a nyomukba eredt. Lillafürednél elakadt a rablók kocsija, kiugrottak a járm?ből, és tüzet nyitottak az őket üldöző rendőrökre. A tűzpárbajban a páros egyik tagja – egy szökött rab – súlyos sérüléseket szenvedett, jelenleg is a diósgyőri kórházban ápolják. Gombos László tavaly novemberben szökött meg hódmezővásárhelyi külső munkahelyéről, és azóta hamis okmányokkal a fővárosban élt. Előtte nyolc évet ült a szegedi Csillagbörtönben vidéki takarékszövetkezetek kirablásáért. A nyomozók megkezdték a férfi kihallgatását, aki – lapinformációk szerint – semmit nem árult el társáról.
A Bükkszentlászló környéki lakosok napokig rettegésben éltek a menekülésben lévő, vélhetően a környéken bujkáló másik rabló miatt. Miután több száz rendőr, két helikopter, valamint a határőrség sem bukkant a bűnöző nyomára, a nyomozók valószínűnek tartják, hogy az illető már nincs a környéken.
A rablópáros zsákmánya egyébként az autóban maradt, így hiánytalanul megkerült. A rendőrség félmillió forint jutalmat ajánlott fel a nyomravezetőnek. "A kriminológia örök rejtélye, miként jut el idáig egy ember" – mondta lapunknak az eset kapcsán Németh Zsolt rendőralezredes, főiskolai adjunktus. A szakértő szerint valószínűleg mindkét elkövető – hasonlóan azokhoz a rablókhoz, akik előre terveznek – okos, kreatív személyiség lehet, de minden bizonnyal – megint csak hasonlóan társaikhoz – túlértékelik saját képességeiket. Németh Zsolt emlékeztetett a Bonnie és Clyde néven elhíresült miskolci rablópáros esetére, akik ugyancsak túlságosan bíztak magukban. Őket egyébként szintén azután kezdte rendkívül nagy erőkkel üldözni a rendőrség, miután egyik üldözőjüket meglőtték. Németh Zsolt szerint az elkövetők egyik esetben sem mérlegelték tettük súlyosságát, amikor a rendőrökre lőttek, ezzel – gondolhatták ők – csak az útjukban lévő akadályt akarták leküzdeni. Az alezredes szerint a még menekülésben lévő férfit előbb-utóbb elfogja a rendőrség, ezért akkor tenne legjobban, ha feladná magát. Ezzel egyrészt lehet, hogy életeket ment meg, másrészt éveket spórolhat meg a rá váró, körülbelül 15-20 évnyi szabadságvesztésből.