Nagy tervek, hosszú évek Fotó: MTI
A páros 1995-ben követte el az első akcióját: 27,5 millió forintot vittek el egy nyíregyházi bankfiókból, ahol Fekete "Clyde" László biztonsági őrként dolgozott. A férfi huszon-egy éves volt ekkor, társa, Novák "Bonnie" Tünde pedig még csak tizenhat. Ezt követően Miskolcon öt évig álnéven bujkáltak, további kisebb bűncselekményeket – irathamisítás, betörés – követtek el, a pénzből pedig fegyvereket vásároltak.
Mint utóbb kiderült, ez alatt az öt év alatt a páros tudatosan készült az alvilági életre: kemény erőnléti edzéseket végeztek, akciófilmeket elemeztek (többek között Bonnie és Clyde-filmeket), és romantikus álmokat szövögettek egy nagyobb "balhéról". A romantikának azonban hamar vége lett. Az 1999-es év végén autórablásban "utazó" fiataloknak nyomára bukkant a rendőrség. Bonnie és Clyde ekkor már – az elrabolt autókon kívül – géppisztolyokat, golyóálló mellényeket, rendőrségi URH-rádiókat is beszerzett, sőt egy terepjárót golyóálló páncélzattal is elláttak: minden készen állt egy nagyobb dobáshoz. A fiatalok azonban elcsúsztak egy banánhéjon: "Clyde" egy miskolci kereszteződésben áthajtott a piroson, majd a nyomukba szegődő rendőrjárőrt meglőtte. Ezt követően meg voltak számlálva a napjaik: gyalogosan menekültek tovább, a lezárt városban pedig 200 rendőr eredt a nyomukba. Fekete Lászlót és Novák Tündét három nap múlva letartóztatták. A páros számára a romantika tragédiába fulladt: Fekete nem sokkal letartóztatása után zárkája falára felírta, hogy "Game Over", majd csíkokra vágott lepedőjével felakasztotta magát. Novák Tünde társa halálhírére törni-zúzni kezdett a cellájában, körmeivel kaparta a falat.
A bíróság így már csak Bonnie ügyében ítélkezhetett. Az ügyészség 20 évnyi fegyházbüntetés kiszabását tartotta volna kívánatosnak az általa kilenc bűncselekménnyel megvádolt Novákra. A vádpontok közül a legsúlyosabb a tettestársként elkövetett, kétrendbeli, hivatalos személy elleni emberölési kísérlet volt, a bíróság azonban ezt nem találta bizonyítottnak. A bíróság az ítélet meghozatalánál enyhítő körülményként mérlegelte, hogy a vádlott elfogása után együttműködött a hatóságokkal, beismerő vallomást tett. Ezenkívül figyelembe vették Novák életkorát, és hogy megbánást tanúsít. Így első fokon a Borsod–Abaúj–Zemplén Megyei Bíróság 11 év fegyházbüntetést szabott ki Novákra, 8 évre eltiltották a közügyek gyakorlásától, valamint 680 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezték. Az ítélet nem jogerős, az ügyész súlyosbításért, a védőügyvéd enyhítésért fellebbezett.
Németh Zsolt kriminológus, főiskolai adjunktus szerint súlyos, de méltó ítélet született Novák Tünde ügyében. A szakértő úgy látja, a 20 év szabadságvesztés Fekete Lászlónak járt volna inkább, hiszen valószínűleg "ő volt a főszereplő".