Boros Imre, az Orbán-kormány volt PHARE-minisztere korábban frakciótársaival együtt írásban nyilatkozott arról, hogy "a BM III-as főcsoportfőnökségének egyetlen osztályával, munkatársával sem működött együtt; nem volt ügynök, munkatárs, titkos tiszt, informátor". Később egy napilapban ugyanakkor maga ismerte el, hogy a rendszerváltás előtt szigorúan titkos tisztként együttműködött az állambiztonságiakkal. A frakció fegyelmi bizottsága megindította a fegyelmi eljárást a képviselővel szemben, Dávid Ibolya pártelnök pedig úgy nyilatkozott, hogy Boros Imre elvesztette bizalmát.
"A felkínált távozással a frakcióból azért nem kívánok élni, mert ez egyetértésemet jelezné az MDF-elnökség határozatával és módszereivel" – fogalmazott az ügy kapcsán kiadott közleményében Boros. A képviselő azt szeretné, hogy a hétvégi kétnapos lakitelki frakcióülésen kerüljön sor személyes meghallgatására, majd ügyében tartsanak titkos szavazást. "Őszintén remélem, hogy a frakció tények alapján mérlegel, és nem érzelmek, személyes presztízs vezeti döntésüket". – áll Boros Imre közleményében.
A Hetek biztos forrásból úgy értesült, hogy az MDF-ben többen úgy gondolják, hogy Borost elég lenne fegyelmivel sújtani. A dilemmát az okozza, hogy hogyan lehet az antikommunista, "besúgóellenes" ideológiájú MDF erkölcsi tőkéjét megőrizni akkor, ha Boros marad.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »