Lendvai Ildikó, Hiller István és Burány Sándor. "A múltat le kell zárni." Fotók: MTI
A párt parlamenti frakciója már életre is hívott egy munkacsoportot a részletek kidolgozására. Hogy új szelek fújnak a szocialisták háza táján, már jelezte Gyurcsány Ferenc múlt heti lapszámunkban adott interjúja, melyben a miniszterelnök kifejtette, hajlandó a múlt megismerésére vonatkozó jogot újszerűen értelmezni. A legnagyobb kormánypárt terveit a többi parlamenti párt is támogatja. Igaz, a jelen helyzetben nem is tehetnek másként.
Talán Molnár Gál Péter színikritikus lebukása lehetett az utolsó csepp a pohárban, bár már korábban is tarthatatlan volt a helyzet, hiszen az utóbbi időben három-négyhetente kerültek elő új nevek az ügynöki kalapból. Bár a heveny népszavazási kampány miatt átmenetileg szüneteltek a lebukások, nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy akár a közeli jövőben folytatódhatnak a további "nagy halak" lelepleződése okozta megrázkódtatások.
Az MGP-ügy hatására az SZDSZ újra felvetette korábbi javaslatát, hogy az átvilágítandók körét szélesítsék, például az újságírókra és a püspökökre egyaránt. Érdekes, hogy a javaslatot Tóth Károly szocialista politikus – igaz, mindvégig hangoztatva, hogy nincs frakcióálláspont – tartotta a leginkább időszerűtlennek. A Fidesz első reakcióként az átvilágító bírák év végi mandátumának lejártát tartotta "szűk keresztmetszetnek."
A jogos kritikára tárgyalások kezdődtek a Parlamentben.
A történeti hivatal páncélterme. Hétpecsétes titkok kerülhetnek napvilágra