A mérsékelt jobboldalinak tartott Heti Válasz lépte át először a Rubicont azzal, hogy beemelt a közbeszédbe egy, a Reakció blogon kisebb nyilvánosságot kapott nyílt levelet. A történet szépséghibája, hogy a szerző - bár bennfentes politikacsinálónak tünteti fel magát - ismeretlen, mivel nem vette a bátorságot, hogy kilétét nyilvánosságra hozza.
A nem túl ismert Reakció blog cikksorozata egyébként már az elmúlt hetekben kézről kézre járt az újságírók és - kormánypárti, illetve ellenzéki - politikusok között. Annyi volt csak a kérdés, hogy ki meri vagy ki akarja beemelni a főáramú médiába. A névtelen levél hitelességét a jobboldali média azzal igyekszik alátámasztani, hogy már februárban megjósolta, hogy Gyurcsány Ferenc változtat a kormány és az MSZP összetételén, illetve, hogy olyan állításokat közöl, amelyek szerintük beleillenek a szocialista politikusok elmúlt évekbeli mozgásába, és érthetővé teszik egyes kulcsszereplők máig nehezen értelmezhető döntéseit (például hogy miért nem mernek szocialista vezérek fellépni Gyurcsánnyal szemben). Vagyis a leírt események összevethetőek a valós hírekkel.
Az írás egyébként - innen érthető, hogy a Fideszhez húzó Heti Válasz publikálta - egy durva vádirat Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök és Szilvásy György egykori titkosszolgálati miniszter állítólagos hatalomgyakorlási technikájáról. A névtelen szerző szerint Gyurcsány és köre zsarolásokkal, megfélemlítésekkel, megfigyelésekkel és lehallgatásokkal, illetve egyéb titkosszolgálati eszközök alkalmazásával kormányozták a pártot és az országot. A bónusz pedig az, hogy a szélsőjobboldali cselekmények (a Hatvannégy Vármegye mozgalom és Toroczkai manipulálása, a Magyarok Nyilai, a Kurucinfo) mögött valójában e politikai klikk machinációi állnak. Emellett a régi vád is előkerült, hogy valójában Gyurcsány Ferenc a KGB és a Gazprom érdekeit szolgálja. A szisztematikus karaktergyilkosság „fénypontja", amikor egy szlovák bérgyilkos is előkerül, aki az MSZP érdekeinek megfelelően a Fideszre mint megrendelőre tenne terhelő vallomást a korábbi robbantásos ügyekben.