„Úgy érzem magam, mint az az ember, akinek ellopták a kabátját, majd miután felismerte és megnevezte a tolvajt, az ügyészség eljárást folytat ellene, mert megsértette a tolvaj személyiségi jogait" - írta a napokban a Hetekhez is eljuttatott közleményében Dávid Ibolya.
Az MDF elnökének levelét az úgynevezett „lehallgatási botrányban" történt váratlan fordulat indukálta: az ügyészség gyanúsítottként kívánja kihallgatni Dávid Ibolyát és Herényi Károlyt az UD Zrt. nevével fémjelzett ügyben.
A tavaly ősszel kirobbant botrány lényege: egy Dávid Ibolyához került, majd a közvélemény elé tárt hangfelvételen az UD Zrt. akkori vezetője és a közismert bankár, Csányi Sándor arról beszélgetnek, hogy az UD Zrt. megbízást kapott egy Dávid Ibolya lejáratását célzó titkos adat-gyűjtési munkára. Mindez az MDF tisztújítása előtt történt, melyen Almássy Kornél is indulni akart az elnökségért Dáviddal szemben. Tóth János, az UD Zrt. egyik tulajdonosa többek között a következőket mondta Csányi Sándornak: „A Tombor azt szeretné, ha dolgoznánk az MDF-re, Dávid Ibolyára, keresnénk rá terhelőket, merthogy most van valami belső hatalmi váltás előkészítve, s a Tombor azt mondja, hogy a Stumpfék állnak mögötte, ők pénzelik a váltást. Meg akarják szerezni az MDF-ben az első helyet." Elhangzik továbbá, hogy az ügyben szereplő Almássy hamarosan találkozik a cég egyik munkatársával, hogy „leadja konkrétan az információigényét, hogy mit szeretne tőlünk".
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »