Zárt ajtók mögött kedden órákig ülésezett a parlament Nemzetbiztonsági Bizottsága, hogy a sorozatgyilkosságok utáni nyomozás visszásságairól tájékozódjanak. A maratoni hosszúságú ülést azt követően hívták össze, hogy augusztus végén az internetre feltöltöttek egy olyan dokumentumot, mely szerint az egyik gyanúsítottat korábban megfigyelték, de a megfigyelést éppen a gyilkosságok előtt megszüntették, illetve, hogy az egyik gyanúsított volt katona lévén kapcsolatban állt a katonai titkosszolgálattal. Az illetékesek akkor nem hozták nyilvánosságra, hogy az iromány mely részei igazak, és melyek torzítottak.
A bizottsági ülésen elhangzottak államtitoknak minősülnek, így csak a politikusok nyilatkozataiból lehet arra következtetni, hogy az internetre kiszivárogtatott anyag főbb állításai gyakorlatilag igaznak bizonyulhattak. Így többek között Simicskó Istvánnak, a bizottság kereszténydemokrata elnökének és Gulyás Józsefnek, a grémium szabad demokrata tagjának szavaiból is az rekonstruálható, hogy az egyik elkövető (volt szerződéses katona) a Katonai Biztonsági Szolgálat rendszeres informátora volt. Nem biztos, hogy aláírt bármilyen beszervezési papírt, de egyértelműen kommunikált a szervekkel. Simicskó ugyanis úgy fogalmazott, hogy az egyik gyanúsított „együttműködő személy" volt, s érthetetlen, hogy „valaki rasszista körökben jár, és ezekről jelentést ad, majd elmegy a társasággal gyilkolni".
Gulyás József pedig felvetette, hogy Szekeres Imre honvédelmi miniszternek vizsgálatot kellene indítania a Katonai Biztonsági Szolgálatnál. Ficsor Ádám titkosszolgálati miniszter ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott: „Nem volt beszervezett ügynök, az egészen biztos, ezt határozottan ki lehet jelenteni. Arról, hogy a katonai szolgálattal milyen részletes együttműködése volt, azt gondolom, hogy azokat kell kérdezni, akik ezzel foglalkoznak."