„Három éve meg sem ismertek, némelyikük Gyurcsánynak csápolt, de most előadják magukat, mint régi fideszesek" - magyarázta egy fideszes politikus lapunknak, hogy milyen nagy a tülekedés mostanában a „felcsúti úton". Pál apostol damaszkuszi útjának parafrázisaként emlegetik azt a jelenséget, hogy az elmúlt hónapokban nagyon sokan, mondhatni tömegméretekben szeretik magukat Orbán Viktor és a Fidesz régi támogatójaként feltüntetni, nyilván abban a reményben, hogy a leendő polgári kormány idején pozícióhoz juthatnak majd.
A felduzzadt támogatói bázis terheket is ró a szervezetre. Több választókörzetben belső viták bénítják a szervezet működését, másrészt különös nyilatkozatokat tesznek a fideszes politikusok is. A felcsúti vizsgáról annyit sikerült megtudnunk, hogy a párt elnöke és két alelnöke beszélget a helyi vezetőkkel a pártigazgató jelenlétében (aki e meghallgatáson a többiekhez képest inkább adminisztratív szereplő). Bár több tucat politikus meghallgatása lezajlott már, mégis nehéz érdemi információhoz jutni az Orbán Viktor hétvégi házában történtekről, melynek leginkább az az oka, hogy a Fidesz felső vezetése a szocialistákéhoz képest jóval zártabban működik, lényegesen kevesebb a kiszivárogtatás. Ez többek között azért lehet így, mert a Fidesz vezetői évekig abban a tudatban éltek, hogy a baloldali túlsúly miatt az újságíróktól jobb óvakodni. Orbán Viktor egy kereskedelmi televízióban azzal érvelt a hely mellett: „olyan helyen lehet jó döntést hozni, ahol az ember teljesen biztonságban érzi magát, nem fizikailag, hanem lelkileg".
Másrészt azért is nehéz érdemi információkhoz jutni, mert sok fideszes politikai jövője függ attól, hogy miként szerepel Felcsúton, ezért az újságírói érdeklődésre szinte kivétel nélkül mindenki igyekezett diplomatikusan és keveset beszélni. Arra a kérdésre, hogy miért éppen a pártelnök szűkebb pátriájában tartják ezeket a meetingeket, legtöbben kitérő, a témát elütni próbáló válaszokat adtak. Bár hallottunk egy adekváltnak tűnő feleletet is, miszerint a lehallgatásbiztos környezetet is könnyebb egy felcsúti parasztházban megteremteni, mint a zajos Budapesten. A másik ilyen indok az lehet, hogy Orbán Viktor számára így közel van az amúgy helyben levő Puskás Ferenc Futballakadémia és a Fehérvár FC bázisa, hiszen a pártelnök nagy rajongója a futballnak.