Mesterházy Ernő csak névrokona Mesterházy Attilának, az MSZP miniszterelnök-jelöltjének, de a névazonosság is rámutat arra, milyen károkat okoz az a háború, amit az MSZP és az SZDSZ folytat egymással. A jobboldali politikusok és újságok ugyanis rendre csak Mesterházyról beszélnek és írnak, a keresztnevét általában elhagyva, tehát a felületes hallgató könnyen a MSZP-s jelöltre gondolhat a BKV-ügyet hallva.
A most ötvenes éveiben járó Mesterházy Ernő a közgazdasági egyetemen kezdett el foglalkozni az alternatív zenei élettel, például az Európa Kiadó nevű akkori underground sztárzenekar producere is volt, majd egzotikusruha-kereskedelemmel is foglalkozott. Körülbelül nyolc évvel ezelőtt lett az akkor önkormányzati választásokra készülő Demszky Gábor tanácsadója. Elmondása szerint jó kapcsolatot ápolt a szocialista és a fideszes háttéremberekkel is. Érdekes, hogy noha Mesterházy közvetlen, barátkozó stílusú ember, mégis kerülte a nyilvánosságot, a nyilatkozatokat, általában elégnek tartotta, hogy két internetes portálon feltűnt róla egy portré, illetve egy interjú, melynek megjelenését állítólag egyenesen ő maga inspirálta. Az ügy érdekessége, hogy azóta is e két írást használja a magyar sajtó a vele kapcsolatos cikkek háttéranyagául.
Demszky Gábor hétfői, drámai hangvételű és szokatlanul hosszú sajtótájékoztatóján azt állította, hogy Mesterházynak semmi köze nem volt a BKV irányításához, a városházi munkamegosztás szerint a szuperfőpolgármester-helyettes, Hagyó Miklós felségterülete volt a közlekedési cég. A főpolgármester szavaiból egy koncepciós eljárás képe rajzolódott ki a tanácsadójával szemben.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »