Külső szemlélő számára úgy tűnhet, hogy a magyar igazságszolgáltatás évekig gyűjtögető életmódot folytatott, és szép sorjában tárazta be a szocialistákhoz kötődő gyanús ügyleteket, hogy aztán egyetlen hullámban fejtse meg, és hozza nyilvánosságra valamennyit - épp a választási kampány kellős közepén. Nem véletlen, hogy sok-sok szocialista érzi úgy: az igazságszolgáltatás a győzelemre készülő Fidesz elszámoltatási céljaihoz igazodik. Persze az ügyészség és a Fidesz esetleges összjátékát mi sem bizonyítja, megeshet, hogy csupán a választási vesztüket érző szocialisták magyarázzák ezzel bizonyítványukat, illetve az is előfordulhat, hogy az ügyeket szép lassan emésztették a hatóságok, és csak a véletlenek összjátéka miatt sikerült mindegyikben épp a választások előtt eredményt felmutatni.
Persze nincs új a nap alatt, a baloldal nem először látja, láttatja az ügyészséget a legnagyobb ellenzéki párt kihúzott kardjának - például amikor a Zuschlag-ügy felgöngyölítése során napi rendszerességgel szivárogtak a hírek a nyomozás állásáról, a vádirat alakulásáról, szocialista politikusok egyből Fideszt kiáltottak. És most is kiáltanak, csak éppen nem érdekel senkit. Pedig a szocialisták szerint nemcsak az ügyészség tűnik a Fidesz-kormányzat egyik szálláscsinálójának, de a rendőrség is - az az erőszakszervezet, amelyik a korrupciós ügyekben a bizonyítékokat szállítja az ügyészségnek. Emlékeztetőül: a Fidesz tervezi, hogy visszaállítja az önkormányzatokat és a rendőrséget összefogó klasszikus Belügyminisztériumot, élére pedig az Orbán-kormány miniszterét, Pintér Sándort helyezné.
Azt a Pintért, aki ugyan felállt miniszteri székéből 2002-ben, de belügyi-rendőrségi pletykák szerint a rendőrségről soha nem vonult ki, és 2006-ig bárki is volt éppen a főkapitány, a szervezetet Pintér irányította, a szocialista Gál Zoltánnal vállvetve. Hivatalosan ezt a pletykát persze mindenki tagadja. A HVG azon állítását viszont nem, hogy az utóbbi hetekben instanciázó tábornokok maguktól csiszolták fényesre a reménybeli miniszter, Pintér kilincsét, és az állomány alacsonyabb sarzsijú tagjai is érzékelhető rokonszenvvel várják vissza a határozott vezető hírében álló egykori főkapitányukat-miniszterüket, aki jelenleg ugyan milliárdos üzletember, de közülük való. Az persze kérdés, hogy ezzel párhuzamosan önszorgalomból, túlélésük érdekében előre eleget is tesznek-e csaknem bizonyosan leendő kormányfő, Orbán Viktor elszámoltatási igényének.