Az erről szóló beadványt Lengyel Károly helyi önkormányzati képviselő, a mozgalom vezetője nyújtotta át a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészségen. A képviselő lapunknak azt mondta, megelégelték, hogy senki nem tesz semmit a „fasiszta és nyilas eszmék terjedése" ellen. Hozzátette: a beadványukat az 1947. február 10-én Párizsban aláírt békeszerződésre alapozták. Ebben az áll, hogy Magyarország, amely a Fegyverszüneti Egyezmény értelmében feloszlatott minden „fasiszta jellegű politikai, katonai avagy félkatonai színezetű" szervezetet, amely az Egyesült Nemzetekkel szemben ellenséges, revizionista propagandát fejt ki, a jövőben sem engedi meg az ilyen fennállását, működését, „amelynek célja az, hogy megfossza a népet demokratikus jogaitól". Lengyel Károly hangsúlyozta: szerintük a Jobbiknak nem a programja, hanem a napi megnyilvánulásai mutatják meg az igazi arcát.
A város főterén a demonstrációra gyülekezők előtt ugyanezt a beadványt a mozgalom vezetője átadta Nyíregyháza szocialista polgármesterének, Csabai Lászlónénak, aki úgy fogalmazott: „ilyen és hasonló megmozdulásokra hamarabb lett volna szükség". Hozzátette, neki most törvény adta kötelessége, hogy a közelgő választások törvényességét és nyugalmát biztosítsa.
A tömeg ezután rendőri biztosítás mellett „Nem szállok marhavagonba", „Morvai Krisztina Európa szégyene", „Börtönt Budaházynak" feliratú táblákkal a Jobbik nyíregyházi irodája elé vonult, ahol mintegy hetven jobbikos várta a demonstrálókat.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »