„Attól tartunk, tarolni fog a Fidesz. A megyei önkormányzatban a 24-ből akár 21 helyet is megszerezhetnek, és a helyzetünket mutatja, hogy összesen három városban tudunk szocialista polgármester-jelöltet indítani. Majd meglátjuk, milyen eredménnyel" - panaszkodott munkatársunknak egy Bács-Kiskun megyei szocialista vezető, aki szerint náluk már csak foltokban található MSZP-s szavazó-, és ami még érzékenyebb, aktivistabázis. A Fidesz agresszív nyomulása mellett - a legtöbb helyen valósággal „leszüretelték" a kopogtatócédulákat - az emberhiány is közrejátszik abban, hogy nehezen gyűlnek az ajánlószelvények. Információink szerint Kecskeméten - ahol a jelölteknek néhány tucat, Király József polgármesterjelöltnek pedig 2 ezer cédulára van szüksége az induláshoz - körlevélben értesítették az aktivistákat, hogy a „nagyon nehéz helyzetre" való tekintettel húzzanak már bele. A levél arra is kitért, hogy szavazóköri delegáltakból is kevés van.
A szocialistákat legalább az vigasztalhatja, hogy - más forrásokkal egybecsengő tapasztalataik szerint - a Jobbik is meggyengült. Ez már abból is látszott, hogy belső harcok következtében a megyei szervezetet júliusban feloszlatták (Tóth Sándor menesztett elnök szerint az országos vezetés „hatalmi mámorban szenved"), korábban pedig a megyei elnök is lemondott, és kilépett a pártból. A kopogtatógyűjtésnél szintén akadnak gondjaik a radikálisoknak - többnyire arra panaszkodnak, hogy a Fidesz „lenyúlta" az ajánlószelvényeket. „A Jobbik problémája abból fakad, hogy a »komenista« Gyurcsányt meg Bajnait már nem lehet elzavarni. Most már valami konkrétumot is kellene mondani az embereknek, de ezek helyett csak a demagóg lózungokat ismételgetik" - fogalmazott a szocialista vezető.
Azt, hogy a Fidesznél sincs feltétlenül minden rendben, mutatja, hogy a jobboldali HírTV „hátulról, páros lábbal szállt bele" a Fidesz két kiskunhalasi jelöltjébe. Ván Barnát mint Zuschlag János egyesületeinek könyvvizsgálóját mutatták be; ifj. Fülöp Róberttel kapcsolatban pedig azt emelték ki, hogy édesapja tavaly novemberig résztulajdonosa volt annak a Perfekting Mérnök Iroda Kft.-nek, amely a sukorói ingatlanügyben az értékbecslést végezte, amelynek kapcsán mintegy 1,3 milliárd forint kár érhette az államot. A riportból a Fidesz helyi polgármesterjelöltje sem jött ki jól: úgy állították be, hogy Lukács László volt az, aki a két „megbízhatatlan" jelöltet mindenképpen soraikban akarta látni. A Fideszen belüli magyarázatok szerint vagy a helyi szervezetből kiszakadt (és a Jobbikkal közösen induló) sértett fideszesek bosszújáról van szó, vagy Lukácsnak vannak a párton belül magasabb szinten ellenségei.