A Való Világ egykori műsorvezetőjét a bíróság öt évre eltiltotta a vezetéstől, valamint a perköltség jelentős részét kitevő 600 ezer forint pénzbírság megfizetésére is kötelezte. „Én csak egy ember vagyok, aki vállalja tettei következményeit. Bocsánatot kérek mindazoktól, akiknek bármiféle sérelmet okoztam" - mondta az ítélethirdetést követően a színész.
Stohl még az elsőfokú ítélet után arra számított, hogy megúszhatja egy felfüggesztett börtönbüntetéssel. „Vezeklésül" prevenciós előadásokat tartott középiskolákban az alkohol és a drog káros hatásairól, melyeket saját példáján igyekezett bemutatni. Noha az előadások hatásfokát többen megkérdőjelezték, Stohl mintegy 20 iskolában beszélt az említett témában. A színész abban bízott, hogy aktivitása és népszerűsége hozzájárul majd az enyhébb másodfokú ítélet meghozatalában. „Iszonyatosan félek, fogalmam sincs, hogyan fogok reagálni egy ilyen hosszú bezártságra. (...) A családom is attól fél, hogy nem azt kapja vissza, aki bement. A börtönben olykor tíz-tizenkét embert is összezárnak egy cellába, és vagy veled teszik, vagy végignézed, ahogy mással tesznek, amit akarnak. Már elkezdtem gyúrni" - válaszolt egy ilyen iskolai beszélgetés során egy diák börtönévekre vonatkozó kérdésére. (Stohl etikát oktat. Hetek, 2011. május 13. )
A börtönbe vonulás minden ember számára traumával jár: az ember elveszíti függetlenségét, megfosztják személyes tárgyaitól, börtönruhát kap és neve helyett egy számmal azonosítják. Szembesülnie kell azzal a ténnyel, hogy a börtön belső világában idegennek számít, igazodnia kell a börtönélet „való világához" - amely teljesen eltér a külvilágtól, a szabad élet rendjétől -, írja egy szakcikkben Veress Dóra pszichiáter.