Nyár végén előbújt a rejtettségből az a „pécsibelzebub" fedőnevű férfi, aki tavaly ősszel magánszemélyként közel negyven rendbeli feljelentést tett a Pécsi Egyházmegye vezetése ellen, gazdasági és szexuális jellegű bűncselekmények miatt. Csizmadia Zoltán egykor katolikus pap volt, majd a reverendát szögre akasztva megnősült, így már nagycsaládos apaként is tarthatatlannak érezte a püspökség tudomására jutott visszaéléseit. A inkognitó feladását azzal indokolta a bama.hu-nak, hogy „már nem tart a személyét vagy családját érintő megtorlástól".
Tanúvallomásokkal és írásos bizonyítékokkal is alátámasztott feljelentését további hat követte, és amilyen nehézkesen indult, olyan ütemben gyorsult fel a somogyi főügyészség által különösen nagy kárt okozó csalás és más bűncselekmények miatt elrendelt nyomozati cselekmények tempója. Kaposvárott külön nyomozócsoport fáradozik a szövevényes ügy felfejtésén: iratokat foglalnak le, szakértőket rendelnek ki, tanúkat hallgatnak meg. Mayer Mihály leköszönt megyéspüspök és Wolf Gyula korábbi gazdasági igazgató (az egyházmegye tulajdonába tartózó Fény Kft. ügyvezetője) neve olyan bűncselekmények kapcsán került előtérbe, mint zsarolás, okirathamisítás, csalás, sikkasztás, pénzmosás, pénzügyi és ingatlanpanamák (Szent János Hotel, Csele Hotel, püspöki palota, máriagyűdi ferences kolostor stb.), pedofília és homoszexuális zaklatás.
A Dunántúli Napló úgy tudja, hogy az üggyel kapcsolatos utolsó feljelentést augusztus közepén juttatták el a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányságra zsarolás tárgyában. Ezzel hatvan fölé emelkedett a vádakat megfogalmazó beadványok száma. A feljelentőtől az egyházmegye egyik volt vezetője egy idősotthonban való elhelyezésért kért nagyobb összegű ellenszolgáltatást. Korábban a Pécsi Püspökség egyik cégén keresztül működtetett szociális otthon lakóinak az egyház számára felajánlott ingatlanjai landoltak állítólag magánkézben.