A TI Magyarországi szervezetének új tanulmánya a korrupciós kockázatokat mutatja be hazánkban a 2008-2011-es időszakban. A TI által kialakított úgynevezett Nemzeti Integritás Rendszer (NIS) keretén belül 13 magyar intézményt és szektort vizsgáltak meg, melyek az ország integritási rendszerének alappillérei. A több mint száz szakértő közreműködésével elkészült tanulmányban górcső alá vonták a törvényhozástól és végrehajtástól kezdve a rendvédelmi szerveken és közigazgatáson át a médiát és üzleti szektort is.
Az eredmények könnyebb megértéséhez és kimutatásához pontrendszert alkalmaztak. A kialakított skálán jól látható, mely szervek a legveszélyeztetettebbek korrupciós szempontból. TI jelentése kiemeli, hogy a magyarországi fékek és ellensúlyok rendszere meggyengült, ezáltal pedig a vizsgált intézmények integritása is sérült. Még ahol az elfogadott jogszabály megfelelő alapokat is teremt a függetlenséghez, kétséges, hogy az olyan kontrollintézmények, mint az Állami Számvevőszék vagy a bírósági igazgatás új szervei képesek-e befolyástól mentesen működni a gyakorlatban.
Hack Péter, a kutatás vezetője a közel háromszáz oldal terjedelmű tanulmány bemutatásának sajtókonferenciáján elmondta, hogy bár tapasztalható néhány pozitív változás, érdemi áttörés nem történt a legutóbbi jelentésük óta. A jogbiztonság, a fenntartható fejlődés és az élet minőségének megtartása érdekében a vizsgált szektoroknak külön-külön is erősnek kellene lenniük, ezért részletesen elemzik az adott pilléreket, és minden problémára igyekeznek megoldást kínálni.