Gollnisch még 2004. október 11-én, az auschwitzi tábor felszabadításának 60. évfordulójára emlékező ünnepségek előtt tett a holokausztot relativizáló kijelentést. Először egyeteme vezetése és diákjai bojkottálták óráit, majd a 2006 őszén kezdődő bírósági eljáráson egy megkerülhetetlen bírói kérdésre egyetértett a haláltáborok faji alapú népirtásával. Gollnisch jó kapcsolatot ápol David Duke-kal, a Ku-Klux-Klan korábban magas rangú vezetőjével, aki harsány holokauszttagadó szövegeivel vált hírhedté.
A francia Nemzeti Frontot 1972-ben Jean-Marie Le Pen és barátai alapították. Bevándorlás-, globalizációellenesség jellemzi őket, xenofóbok, antikapitalisták, euroszkeptikusok. 1995-ben Marseille-ben a front hívei plakátozás közben hátba lőttek egy 17 éves, Comore-szigetekről származó fiút, Ibrahim Alit. Ugyanebben az évben 3 millió Franciaországban élő bevándorlót akartak hazaküldeni. Bezárattak már „franciátlan” eseményeket rendező kulturális központokat, valamint iskolákban követelték a zsidó és muzulmán gyermekek külön étkeztetésének beszüntetését. Míg korábban hét, a legutóbbi európai parlamenti választásokon már csak három képviselőt delegálhattak az Európai Parlamentbe, ahol Le Pen ki is fejtette, hogy a náci gázkamrák csak a „történelem apró részletkérdései”.
Bruno Gollnisch, pártját képviselve a Jobbik VI. kongresszusán, 2009 októberében írta alá az olasz Fiamma Tricoloréval, a svéd Nemzeti Demokratákkal, illetve a Belga Nemzeti Fronttal az Európai Nemzeti Mozgalmak Szövetsége létrehozásáról szóló megállapodást Budapesten. A szövetséghez azóta csatlakozott a Brit Nemzeti Párt, a spanyol Köztársasági Szociális Mozgalom, a portugál Nemzeti Újjászületés Pártja és az Összukrán Szabadság Unió. Nem kértek viszont az egységfrontból a Svéd Demokraták, akiknek a parlamenti képviselője, Kent Ekeroth tavaly év végén elárulta a Heteknek, hogy bár őket is megkereste a Jobbik egy európai együttműködési ajánlattal, nemet mondtak, mivel elfogadhatatlan számukra a magyar radikális jobboldal antiszemitizmusa, anticionizmusa, rasszizmusa és a militáns iszlám iránti nyitottsága.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »