Az Együtt 2014 pártnak három vezetője, úgynevezett társelnöke van: Kónya Péter a Szolidaritást, Juhász Péter a Millát, Szigetvári Viktor a Haza és Haladás Egyesületet képviseli. Ilyen értelemben többes vezetéssel rendelkezik az Együtt 2014, de a helyzet azért nem ennyire egyszerű, ugyanis van még egy csavar a történetben. A két párt, a most megalakult Együtt 2014 és a Párbeszéd Magyarországért párt létrehozott egy úgynevezett „szövetségi elnökséget”, amelybe az előbb említett pártok és platformjai delegálnak tagokat. Ennek az elnökségnek azonban van egy vezetője, aki – ha jól értjük Szigetvári Viktor, az Együtt 2014 egyik társelnökének szavait – Bajnai Gordon. Az ő feladata a választási felkészülés irányítása, a gyakorlatban ő lehet a főnök, noha formálisan nem nevezhető pártelnöknek.
Forrásaink arról tájékoztatták lapunkat, hogy az értekezleteken – miként egy kormányülésen – Bajnai Gordon elnököl, a döntések esetében a végszót ő mondja ki, egyértelműen ő az első az egyenlők között. „Gordon lebeg a vizek felett. Így mutatjuk, hogy ő a pártok felett áll” – magyarázta a Heteknek egy PM-es politikus, akinek az állítását az is alátámasztja, hogy a két párt, az Együtt 2014 és a PM úgynevezett szövetségi megállapodását öt társelnök írta alá (Kónya Péter, Juhász Péter, Szigetvári Viktor, Szabó Tímea és Jávor Benedek), amit kvázi ellenjegyzett Bajnai Gordon. A volt miniszterelnök szignója alatt nem volt titulus, se delegáló szervezet neve, hanem mindössze annyit lehetett olvasni az aláírása felett, hogy „a megállapodásban foglaltakkal egyetértek”.
Szigetvári Viktor, az Együtt 2014 társelnöke a konstrukciót azzal indokolta, hogy a társelnöki rendszer a párt három irányból, három társadalmi csoport felől érkező alapítói körét akarja szimbolizálni. Szigetvári kiemelte, hogy Bajnai Gordon a pártszövetség vezetőjeként kitüntetett politikai felelősséget visel a 2014-es választásokon elérendő sikerekben. (Bővebben erről keretes írásunkban olvashatnak.)