Tagadta bűnösségét és politikai áldozatnak minősítette magát Portik Tamás a Prisztás-gyilkosság kapcsán múlt héten indult büntetőperben. A vádirat szerint Portik 1994 és 2000 között az olajszőkítéssel kapcsolatba hozott Energol Rt. vezérigazgatója volt, a cég tevékenysége révén jelentős vagyont szerzett, és egyre nagyobb befolyásra tett szert az alvilágban, majd 1996-ban elszámolási vitába keveredett a budapesti éjszakai élet másik meghatározó alakjával, Prisztás Józseffel, és elhatározta, hogy megöleti. Az ügyészség szerint a másodrendű vádlott, F. Ferenc csalta az áldozatot a III. kerületi Ladik utcai tetthelyre 1996. november 1-jén, ott pedig a harmadrendű vádlott, Portik Tamás testőre, H. István pisztollyal fejbe lőtte.
Radnai László – akit a kecskeméti maffiaperben korábban már elítéltek, ám később, a Portik-ügy kapcsán, vélhetően vádalku keretében szabadult – a bíróságon többek között arról beszélt, hogy Fenyő János médiavállalkozó megölésére is Portik adott utasítást. (Információink szerint Radnai mindenki ellen vallott, aki ellen csak tudott azért, hogy kiszabaduljon. Jelen pillanatban luxusautókat értékesítő ügynökséget vezet a Rózsadombon.)
A büntetőper eddigi tanúvallomásaiból több érdekesség mellett az is kirajzolódik, hogy Portik Tamás nemcsak arra ügyelt kényesen, hogy a hatóságoknál legyenek lekötelezettjei, hanem újságírókat is igyekezett befolyásolni. Az egyik védett tanú – akit K. Györgyiként lehetett azonosítani, és korábban Kisbandival, az alvilág bankárával csalás miatt már állt bíróság előtt – például azt mondta: Portik Tamás korrupt rendőrismerősei intézték el, hogy a Prisztás-gyilkosság után a tanút ne kérdezzék meg. Az egy időben Portiknak dolgozó nő azt állította, hogy különféle „baráti” kifizetésekre havi 30 millió forintot fordított az egykori olajvállalkozó – a pénzt neki kellett borítékolnia és kiosztania.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »