Kalmár János 15. kerületi, szerény családi házában fogad. A Magyar Ufókutató Szövetség elnöke márciusban fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz és Hende Csaba honvédelmi miniszterhez, hogy hozzák nyilvánosságra a magyarországi ufótevékenységekről készült dokumentációt. Kalmár mellett további 15 aláíró neve áll a memorandum alján: többek között Nemere István író, Szilágyi Mária pszichológus, Knoll Gyula nyugalmazott repülő ezredes, Pataky Attila előadóművész, Csefkó Pál Tamás feltaláló. Utóbbi is jelen van a beszélgetésen.
Mint kiderül, Csefkó úr és Kalmár úr élete egy sor ponton párhuzamosan haladt, de úgy, hogy sokáig nem tudtak egymásról: ugyanabba az iskolába jártak tizenegynéhány év eltéréssel, ugyanannál a lőmesternél tanultak, mindketten karatéztak, később ugyanazokon a konferenciákon tartottak előadást a földönkívüliekről, sorol néhány konkrétumot Csefkó Pál, majd mindketten leszögezik: ennyi egybeesés nem lehet véletlen. Mint ahogy nem lehet véletlen az a ceruzahegy méretű sötét folt sem, ami Csefkó úr mutatóujjának első ujjpercében látszik, ha átvilágítjuk egy lámpával. A feltaláló nem kertel: lehet, hogy chip van az ujjában, és az sem kizárt, hogy földönkívüliek ültették bele. Az orvosok csak annyit tudtak megállapítani, hogy fémből van, és úgy összenőtt a szövetekkel, hogy nem lehet kivenni.
Csefkó Pál 158 találmánnyal rendelkezik. Azt állítja, ötleteit a chipen keresztül kaphatta a földönkívüliektől. „A tépőzárat, a plazmatechnológiát, vagy a lézert a földönkívüliektől kapta az emberiség”, emlékeztet Csefkó úr, aki egyáltalán nem tűnik beszámíthatatlannak. Sőt, rögtönzött bemutatója arról győz meg, hogy két lábbal áll a földön. Egyik találmánya a napkollektorral kombinált tetőcserép: a fényt összegyűjtő vékony lapocskák eleve a cserépre kerülnek, nem utólag kell felszerelni nagy táblákban. De ez még nem minden! Az összegyűjtött energiát egy újabb találmány, egy speciális akkumulátor tárolja, ami alacsony áramerősségű, de rendkívül magas teljesítményű áramot ad. Olyan, mintha egy telefon akkumulátoráról tudnánk üzemeltetni egy ütvefúrót.