Mi már akkor is itt voltunk, amikor még sehol nem voltál, és akkor is itt leszünk, amikor már sehol nem leszel – a Fradi ultrái többek között ezzel vágtak vissza Kubatov Gábor elnök, a Fidesz pártigazgatója múlt heti, videoüzenetben közvetített ultimátumára. Kubatov várja a Csatáry László kassai gettóparancsnokra emlékező molinót kifeszítő szurkolók jelentkezését, és amennyiben ez 72 órán belül nem történik meg, a felvételek alapján azonosítani fogják a felelősöket. Bár a határidő hétfőn lejárt, szerda esti lapzártánkig érdemben nem történt előrelépés az ügyben. Legalábbis a Fradi elnökségének oldaláról.
A radikális szurkolók ugyanis válaszközleményük mellett – amelyben a fenti megjegyzésen kívül többek között az is szerepelt, hogy Kubatov nemrégiben még egy asztalnál egyeztetett az ultrákkal – egy Facebook-profilt is létrehoztak „Mi voltunk” néven, amelyet eddig több mint háromezren lájkoltak. Közöttük természetesen vannak olyanok, akik nem Fradi-drukkerek, csupán a szélsőjobbos ideológiát támogatják, viszont az, hogy a klub összes szurkolói csoportja jegyezte a kiadott közleményt, jelzi, hogy a zöld-fehér táboron belül aggasztóan nagy lehet az újnyilas eszmék támogatóinak aránya. Pontosabb talán az, hogy a meccsekre járó aktív szurkolók között.
Aztán jött a MIÉP„A nyolcvanas évek végén, a kilencvenes évek elején még nem volt ilyen erős és szervezett az antiszemitizmus és a rasszizmus a Fradi-keménymagban. Volt elvétve zsidózás, de a többség nem meggyőződésből skandálta a rigmusokat” – mesélte egy akkori ultra, aki szerint a ma Fradi-meccsre kilátogatók többsége a szélsőjobboldallal szimpatizál. Szerinte az antiszemitizmus a klub „hagyományos” kommunistaellenességéből származik – a kommunistákat a radikális körökben helytelenül a zsidókkal azonosították –, és erre jött rá később a „nemzeti érzelem”.