Az egész Mesterházy–Bajnai kakaskodás arra a falklandi háború idején hajtogatott mondásra emlékeztet, miszerint két kopasz úr verekedik egy fésűért – igyekezett lapunknak ironikusan megvilágítani egy sokat tapasztalt szocialista politikus az MSZP és az Együtt–PM közötti konfliktus érthetetlenségét. Az Egyesült Királyság és Argentína között 1982-ben tört ki katonai konfliktus a Falkland-szigetek és néhány kicsi sziget birtoklásáért. Az argentin partoktól 500 kilométerre elhelyezkedő miniszigetek brit uralom alatt állnak, de Argentína a mai napig jogot formál rájuk. A szigetek birtoklása valójában semmilyen jelentős haszonnal nem bír.
Több ellenzéki politikussal beszélve úgy tűnik, hogy sokan hasonlóan vélekednek a közös miniszterelnök-jelölti pozícióról is, azaz, nem sokat jelent már ez a „titulus”, noha a nyilvánosságban mindkét oldal – az MSZP és az Együtt képviselői is – a Fidesz lehetséges legyőzéséről és baloldali kormányról beszélnek. Az biztos, hogy az elmúlt napokban a két oldal által összehozott „színdarab” inkább azt a képet erősíti, hogy egyedül csak a Fidesz van kormányzóképes állapotban, hisz az ellenzék még magát sem képes megszervezni, nemhogy egy országot irányítani.
Forrásaink mindezt arra vezetik vissza, hogy Mesterházy Attila és Bajnai Gordon, illetve stábjaik már a kezdetektől fogva egymás ellen is küzdöttek, egyre jobban belebonyolódva a másik legyőzésébe. Mint emlékezetes, a politikába való visszatérését sokáig lebegtető Bajnai Gordon tavaly októberben a Milla színpadán bontott zászlót. Az első közvélemény-kutatások alapján szinte berobbant, de ekkor még az volt a koncepciója, hogy nem egy párt élén, hanem egy nagy ellenzéki összefogás megszervezőjeként, korszakváltó politikusként lép elő. Ez a verzió az LMP ellenállásán (amely ketté is szakadt emiatt) bukott meg.