A Fideszben egyszerű a képlet. Orbán Viktor a 2002-es választási kudarc után átalakította a párt felépítését, és a választókerületi elnökök lettek a legfontosabb személyek a helyi párthierarchiában. Mivel a miniszterelnök-pártelnök politikai mozgásterének legitimációját az országgyűlési választásokon megszerzett támogatásból eredezteti, így a választókerületi elnökök befolyása alá rendelte az összes többi szereplőt, egyebek mellett az önkormányzati politikusokat. A választókerületi fejesek legfontosabb feladata az országgyűlési választások megnyerése.
A 2014-es országgyűlési választásokon ezért a Fidesz színeiben 95 százalékban a választókerületi elnökök indulnak. Kivétel alig van, az egyik Budapest XII. kerülete, ahol a területi vezető, Pokorni Zoltán nem kíván országgyűlési képviselő lenni, hanem önkormányzati vezető szeretne lenni. Helyette Fónagy János, a fejlesztési minisztérium államtitkára indul, aki nagy valószínűséggel bekerül az új parlamentbe, mert itt még nem nyert baloldali jelölt. Ebben a körzetben egyébként az MSZP és az Együtt 2014 megállapodása értelmében a Bajnai Gordon vezette formáció állíthat jelöltet, de a személyről lapzártánkig nem volt végleges döntés.
Budapesten indul Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter is, a II-III. kerület összevonásával kialakított új budai körzetben. Ellenfele az a Szelényi Zsuzsa pszichológus-diplomata lesz, akivel annak idején együtt alapították a Fideszt. Szelényi egyébként 1990 és 1994 között a Fidesz országgyűlési képviselője volt, de ma már a Haza és Haladás Egyesület egyik meghatározó tagja, Bajnai Gordon mozgalmának oktatási szakértője.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »