A végtörlesztést leszámítva a kormány devizások megmentésére irányuló erőfeszítéseit – ide értve az eszközkezelőt és az árfolyamgátat is – eddig nem koronázta a meghirdetett siker.
S ebben azért a bankokon kívül a „nagy lendület, kis gólok” elve mentén építkező politikai akaratnak is szerepe volt, míg aztán a héten új szereplő tűnt fel a hibáztatható felelősök között: a bíróságok. A miniszterelnök a Kossuth Rádiónak nyilatkozva már két hete belengette, hogy a bírósági gyakorlat nem mehet szembe a kormányzati megoldásokkal, ezért a Kúria jogegységi határozattal adjon iránymutatást a bíráknak, hogy elkerülhetőek legyenek az egymásnak ellentmondó ítéletek. Múlt heti beszédében Orbán még egyet csavart a dolgon, és tulajdonképpen azt mondta, hogy ha a Kúria nem hajlandó az „emberek oldalára állni”, akkor a kormány lesz kénytelen erre, így viszont csak bajosan lehet majd kényszeríteni a bankokat, hogy „teljesítsék az emberekkel szembeni kötelességüket”.
Az alaphangot Selmeczi Gabriella emelte meg egy oktávval, amikor sajtótájékoztatóján elmondta, hogy eddig 170 ezren éltek az árfolyamgáttal, és 170 ezren a végtörlesztés lehetőségével, miközben a magyar bíróságok különböző ítéleteket hoztak a devizahitelesek ügyeiben. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pedig jelezte, hogy a kormány mentőakcióját egyelőre csak a Kúria által biztosítandó jogszabályi keretek kialakítására való várakozás hátráltatja.