Hétfőn Orbán Viktornak is meg kellett szólalnia a parlamentben, miután az LMP-s Vágó Gábor kérdezte az úgynevezett NAV-botrányban. Vágó Orbánt idézte, aki a kaposvári cukorgyár avatóján azt mondta, „nagy disznóságok”, nemzetgazdasági szintű károkat okozó áfacsalások zajlanak hazánkban. Erre hivatkozva kérdezte Vágó, hogy támogatja-e a Fidesz annak a parlamenti vizsgálóbizottságnak a felállítását, ami kivizsgálhatná Horváth súlyos állításainak valóságtartalmát. (Emlékeztetőül: az adóhivatal korábbi munkatársa azt állítja, hogy az úgynevezett kiemelt adózók évek óta csalnak az általános forgalmi adóval úgy, hogy arról az adóhatóság és bizonyos politikai szereplők is tudnak, és a szervezett csalás évente ezer milliárd forintos kárt okoz.) A miniszterelnök hétfőn azt mondta, az adócsalóknak börtönben a helye. A vizsgálóbizottság felállítását egyelőre mégsem támogatja, mert előbb a büntetőjogi felelősséget kell megállapítani, és ha az megtörtént, akkor jöhet az esetleges politikai felelősség kérdése.
Ez már a harmadik bizottság, amit a Fidesz nem támogat ebben az ügyben: múlt szerdán a számvevőszéki és költségvetési bizottság ellenőrző albizottságának ülését bojkottálták a kormánypárti képviselők, így ott Horváth csak elbeszélgetett a megjelent ellenzéki képviselőkkel. A héten az MSZP javaslatát utasította el a Fidesz, így a gazdasági bizottság sem hallgathatta meg Horváthot.
A vizsgálóbizottság ugyanakkor a Fidesz támogatása nélkül is felállhat, mivel ahhoz elég a képviselők egyötödének a támogatása. Az MSZP előbb elzárkózott az LMP által elkezdett aláírásgyűjtéstől arra hivatkozva, hogy a Jobbik képviselőivel – akik támogatják a bizottságot – nem hajlandóak egy íven aláírni. Az LMP ezért újabb, piros színű ívet kezdett körbeadni hétfőtől direkt az MSZP-sek kedvéért: ezen a lapon nincsenek jobbikos aláírások. A parlamenti matematika alapján az MSZP, a DK az LMP és a PM aláírásaival a Jobbik és a Fidesz nélkül is összejöhet a hetvennyolc szükséges aláírás, ehhez rajtuk kívül néhány független képviselő támogatása kell még. Ugyanakkor, ha össze is jön a kellő támogatás, a kormánypárti vezetésű alkotmányügyi bizottság még elutasíthatja a kezdeményezést, és ez nem lenne meglepő a miniszterelnök hétfői felszólalása után.