A beszélgetésen idézett felmérésekből kiderült, hogy az előítéletekkel szemben nem a jövedelem, vagyoni helyzet, iskolai végzettség különbözteti meg a Jobbik fiatal támogatóit, bár vidéken és a férfiak körében valóban nagyobb a párt támogatottsága. Kutatások szerint minél fiatalabb valaki, annál nagyobb eséllyel szavaz a Jobbikra.
Félix Anikó felhívta a figyelmet arra, hogy a nemzetközi szinten is megfigyelhető politikai apátia a fiatalok között olyan tényező, ami a Jobbikot erősíti, mert számukra a pártok helyett inkább a civil- és diákszervezetek a vonzók, a Jobbik pedig pont ilyenfajta „politikamentes politikát” kínál. Ezt a civil jelleget erősíti önmeghatározásukban a mozgalom kifejezés is. Juhász Attila szerint a Jobbik támogatói határozottan elutasítják, hogy párthoz tartoznának, sokkal inkább egy közösség részének tekintik magukat. Ezáltal felértékelődik a közösségteremtő képesség, ami biztonságot ad az instabil társadalmi környezetben, ahol a fiatalok kétségesnek látják jövőjüket, egyéni és társadalmi státusukat is.
Róna Dániel szerint az új támogatók elsősorban nem a lecsúszottság miatt közelednek a Jobbikhoz. Viszont, ellentétben a kormánypártiakkal mind a jobbikos, mind a baloldali fiatalokra erőteljesen jellemző a jövővel kapcsolatos pesszimizmus. Azt azonban nehéz eldönteni, hogy körükben a pártszimpátia vagy a pesszimizmus volt-e előbb. A Jobbik közösséget kínál, átfogó világértelmezést, bűnbakokkal jó-rossz kijelölésével, megoldásokkal, továbbá egyfajta szubkultúrát is, öltözködéssel, szimbólumokkal, megkülönböztető jegyekkel. Programokat szervez a fiataloknak, és a Fidesszel szemben lehetőséget adnak számukra az aktív politikai részvételre. Sokan ezért csatlakoznak hozzájuk, majd ezt követően teljesen elsajátítják az ideológiát is.