Nemrég olvastam egy cikket a Politicoban, melyben azt írják, hogy Ön Orbán Viktor nagyot mondó szája vagy alteregója. Mit szól ehhez a cikkhez, mennyire helytállóak a benne foglaltak?
– Az alteregó és az ehhez hasonló jelzők használata nyilván butaság. Az újságírói szabadság része, hogy ki hogyan fogalmazza meg a véleményét vagy képét egy adott tisztviselőről, személyről, akivel neki dolga van. A Politicoval régóta dolgozunk együtt, gyakorlatilag a megalakulása óta. Egy mértékadó politikai orgánumnak tekintem nemcsak az Egyesült Államokban, hanem Brüsszelben is. Hogy miért van ez a különleges érdeklődés, megmondom őszintén, nem tudom. Természetesen nagyon sokat dolgozunk azon, hogy felépítsük az információáramlásnak azt a korábban részben létező formáját és hálózatát, amivel megbízható információkat lehet Magyarországról eljuttatni a nemzetközi sajtó számára.
Azt gondolom, hogy nagy utat tettünk meg idáig, hiszen egy olyan szerkezetet kellett létrehozni, ami nekünk talán nem vagy csak részben létezett, miközben a politikai ellenfeleinknek már évtizedek óta kiépített hálózataik voltak. Nagyon sokat dolgoztunk azon, hogy ez változzon. Használunk olyan eszközöket is, amelyeket mások nem: két-háromhavi rendszerességgel például elutazom Brüsszelbe, illetve más nagyobb európai fővárosba vagy az Egyesült Államokba, és személyesen, első kézből próbálom elmagyarázni a kormányzati döntéseket és azoknak a hátterét. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ez segít.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »