„Zászlót bont a szélsőjobb” – az utóbbi minősítésre sok esetben érzékenyen reagáló szélsőjobboldali szervezetekkel szemben a hétvégén megalakuló új mozgalom egyik sajátossága, hogy önmagát nevezi szélsőjobboldalinak a zászlóbontásra invitáló meghívóban. A résztvevők, illetve az alapítók névsorát olvasva még enyhe is az önmeghatározás, hiszen a saját magát nemzeti szocialistának nevező Betyársereg vezetője, Tyirityán Zsolt, vagy az izraeli politikusok bábuját akasztó Orosz Mihály Zoltán a náci, illetve az antiszemita jelzőket is kiérdemelné. A jelzőknél azonban érdekesebb, hogy mit akarnak. Feltehetően érzékelik a közvélekedést, miszerint kormányzati hátszéllel a Jobbik gyengítése érdekében akcióznak, legalábbis erre utal, hogy legfrissebb nyilatkozatukban azt írják: „A közös felelősség révén leszögezzük, hogy e politikai kezdeményezés se nem mintegy direkt a Jobbik ellen formálódó protestszerveződés igénye, se nem az említett párt egykori profilját újjáélesztő formáció szándéka. Mi egy új és friss kezdeményezést helyezünk kilátásba, amelynek tervezésében egyaránt megtalálhatóak már tapasztalt politikai szereplők és a legújabb generáció jobboldali képviselői.”
Az alakuló gyűlésre szombaton kerül sor Vecsésen, a már említett ismert szereplők mellett a harmadik kezdeményező egy bizonyos László Balázs, az Identitesz nevű szervezet elnöke. Az Identitesz, vagyis az Identitárius Egyetemisták Szövetsége a zászlójuk alapján nyilasszimpatizáns szervezet, vezetőjük politológia szakos egyetemista. Eddig nem sok nyomot hagytak a közéletben, a kormánypárti sajtó ennek ellenére több terjedelmes interjút is közölt Lászlóval.
Az összefogás révén létrejövő mozgalom a „Rend és az Igazságosság nevében” kíván a nyilvánosság elé lépni, és valószínűsíthető, hogy a tavaszi választás előtt párttá alakul. Ha így lesz, az némiképp a 2013-ben alakult Magyar Hajnal emlékét fogja felidézni, ugyanis azt a pártot is egykori jobbikosok – Bíber József és Kisgergely András – alapították, nem titkoltan a Jobbikból kiábrándult szavazók megszólítására. Kisgergely végül 0,7 százalékos eredménnyel végzett a választáson, a Magyar Hajnal kifejezésre pedig ma már egy ilyen nevű énekstúdió videóit dobja a gép – az akkori ellen-Jobbik tehát nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket.