A Fidesz már 2008-ban a szociális népszavazással alakította ki a két évvel később megszerzett kétharmadhoz szükséges „új többséget”, de a Jobbik 2018-as kampányának is központi eleme lett a hazai bérek felzárkóztatását célzó bérunió gondolata.
A baloldalon az októberben lemondott szocialista miniszterelnök-jelölt Botka László, majd a Párbeszéddel együtt az MSZP listájának élére katapultált Karácsony Gergely is szívesen beszél egy baloldali fordulat szükségességéről – részben nyilván feledtetve a kormányon a Tony Blair-féle szociálliberális irányzat befolyása alá került MSZP múltját.
Az Új Egyenlőség főszerkesztője, Pogátsa Zoltán szerint sem az Orbán-rendszer, sem az azt megelőző 20 év nem adta meg az embereknek a felemelkedés lehetőségét (sőt a Gyurcsány Ferenc vezette MSZP–SZDSZ-kormány egy amerikai kutatás szerint az egyik legrosszabb teljesítményt nyújtó kormány volt világviszonylatban). A szociális demokrácia lényege ezzel szemben az, hogy az emberek érzik, hogy a politika az ő életminőségük javításáért dolgozik.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »