A 19 éves Ádám egyik este folyamatosan hányt, majd lázasan bement egy dél-budai kórház sürgősségi osztályára, ahol 8 órát várt az ellátásra. Várakozás közben még néhányszor ki kellett mennie a kétes állapotú mosdóba, majd a folyosón bekötöttek neki egy infúziót, ami elég bajosan működött, mivel Ádámnak leülnie se nagyon volt hol, polifoamot pedig elfelejtett vinni magával. Igaz, lefeküdni se tudott volna – aki járt már valamelyik fővárosi kórház sürgősségi osztályán, azt nagyjából ugyanaz a látvány fogadta: zsúfolt folyosók, gurulós ágyakon vagy kerekesszékeken betolt betegek, ácsorgó, illetve padon vagy földön ülő páciensek. Ádám végül túlélte mind a kórházlátogatást, mind a vírusos fertőzést, de akadnak sorstársai, akiknek a története kevésbé volt szerencsés.
„Az orvosok és szakdolgozók ugyanolyan szenvedő alanyai ennek a problémás helyzetnek, mint a páciensek. Ugyanezen a dél-budai kórházi osztályon dolgozott pár éve egy nagyon lelkiismeretes főorvos, óriási túlmunkamennyiséget vállalva. Szívroham vitte el, alig volt több negyvenévesnél” – mondja Ádám édesanyja.
A sürgősségi betegellátás szempontjából a legnehezebb helyzetben lévőnek a fővárosi kórházakat, ezek között is a Honvéd Kórházat emlegetik, bár vannak olyan vélemények is, melyek szerint a többi intézményben sem sokkal jobb a helyzet, csak kisebb a médiavisszhang. Mindenesetre tény, hogy a Honvéd a főváros legnagyobb sürgősségi ellátócentruma, amelynek kapcsán gyakran láttak napvilágot egyéni, orvosi mulasztás-gyanús tragédiák. A számos ilyen ügy egyike volt az a tavaszi haláleset, aminek kapcsán egy háziorvos fordult a médiához, mondván: betegét a háziorvosi ügyelet utalta be a Honvéd Kórház sürgősségi osztályára, ahonnét érdemi vizsgálat nélkül hazaküldték, mivel nem ismerték fel a vérmérgezés tüneteit. A néni másnap kómába esett, de a mentő hiába vitte vissza a kórházba, már nem lehetett segíteni rajta. A háziorvos ezek után óva intett a Honvéd sürgősségijétől, no-go zónának titulálva azt. A kórház osztályvezető főorvosa, Zacher Gábor ezt követően úgy nyilatkozott, hogy a páciens megfelelő ellátásban részesült.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »