Kálló Gergely jobbikos politikus, a Jobbik, a Demokratikus Koalíció, az LMP, az MSZP, a Momentum és a Párbeszéd jelöltje nyerte a vasárnapi időközi országgyűlési képviselő-választást a Fejér megyei 4-es számú választókerületben, Dunaújvárosban és környékén. Kálló Gergely közel 11 ezer voksot kapott, ami a leadott szavazatok 56,29 százaléka. A Fidesz támogatásával függetlenként induló Molnár Tibor közel 7 és fél ezer (37,72 százaléknyi), míg a független Sürü Renáta nem egészen 600, azaz 3 százaléknyi, a Mi Hazánk jelöltje, Árgyelán János több mint 400 (2,2 százaléknyi), míg a zöldek jelöltje, Medveczki Zoltán 133 (0,7 százaléknyi), Borbély József, a Tempo Párt jelöltje 26 (0,1 százaléknyi) szavazatot kapott. A választási részvétel 28,87 százalékos volt, a 67 471 választásra jogosultból 19 482-en járultak az urnákhoz.
A Jobbik 2018 óta dominálja a választókerület politikai életét. 2018-ban ez volt az egyetlen választókerület, ahol a jobbikos jelöltnek, Pintér Tamásnak egyéni győzelmet sikerült elérnie. A megye keleti részét lefedő, Dunaújváros központú egyéni választókerületben azért kellett időközi választást tartani, mert Pintér Tamást tavaly októberben Dunaújváros polgármesterévé választották. Mivel a két tisztség összeférhetetlen, Pintér lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról.
Kálló Gergely győzelme nem egyszerűen a 2018-as és 2019-es dunaújvárosi jobbikos sikerek megismétlődését jelenti. Egyfelől kiderült, hogy országgyűlési választáson is működik a baloldali és jobbikos szavazók együttműködése (erre 2018-ban még a pártok nem voltak nyitottak, így az együttműködés első éles tesztje a 2019 októberi önkormányzati választás volt). Ám még valamiért újdonság Kálló győzelme: ő ugyanis nem egyszerűen jobbikos politikus, de a párt környéki militáns szervezetek világából érkezett az országgyűlésbe. Magyarul: a baloldali ellenzék egységesen egy kifejezetten radikális jobboldali múltú politikus mögé állt ebben a kampányban – és stratégiájuk sikerre vezetett.