Példa erre az Európai Unió és az ENSZ Izrael-ellenes határozatai elleni (utóbbi esetben sajnos csak részleges) fellépés is, de a kormány Brexittel vagy éppen az amerikai külpolitikával kapcsolatos, egyre markánsabb különvéleménye ugyancsak.
Ennek ellenére meglepő, de örvendetes volt, hogy múlt heti nemzetközi sajtótájékoztatóján a miniszterelnök kijelentette, hogy a december végén, január elején felforrósodott amerikai–iráni konfliktus ügyében azt szeretné, ha az európai álláspont az amerikai–izraeli állásponthoz közelítene. Orbán Viktor konkretizálta is álláspontját: Magyarország nem szeretné, ha egyetlen, atomfegyverrel ma nem rendelkező ország is atomfegyverhez jutna.
Orbán Viktor ezt egyenesen „vörös vonalnak” nevezte, amivel pontosan ugyanazt a kifejezést használta, amit az izraeli kormány szokott Irán közel-keleti birodalomépítésével és fegyverkezésével kapcsolatban. A szíriai polgárháborúban egyébként semleges álláspontot elfoglaló Izrael a háború kezdetén egyértelművé tette, hogy számára prioritás a szomszédos országban tomboló polgárháborúban:
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »