Hosszú idő után tért vissza Magyarországra, és az első interjúját az ATV-nek adta. Széles körben idézték a mondatait, meglepte ez a nagy visszhang?
– Mindig meglep az, hogy kíváncsiak arra, amit mondok. Úgy vélem, hogy a reakciók nagyon kedvesek és érdemiek voltak, köszönöm ezt innen is a csatornának.
Ebben az interjúban említette, hogy az amerikai–magyar kapcsolatok teljesen megváltoztak az előző kormányzat időszakához képest. Melyeket tekinti a legsikeresebb területeknek, és melyek azok, ahol még sok a tennivaló?
– Egy olyan dolgot tartok a legsikeresebbnek, ami szinte soha nem jelenik meg a médiában, pedig a jó kapcsolatoknak az egyik fontos jele. Időnként felhív egyik vagy másik miniszter itt Magyarországon, és elmondja, hogy valamilyen segítségre lenne szüksége egy adott ügyben Washingtonban, tudnék-e tenni valamit az érdekében? Ekkor felhívom Washingtonban a megfelelő személyt, és ha Magyarországnak és az Egyesült Államoknak egyaránt érdekében áll, akkor általában teljesítik a kérésemet. Ugyanez fordítva is megtörténik, amikor engem hív fel valamelyik amerikai kormánytisztviselő vagy miniszter azzal, hogy jól jönne egy kis segítség mondjuk az Európai Unióban, amelyben természetesen nem vagyunk tagok. Ez és ez a bizottság új elnököt választ, szerintük lenne megfelelő jelölt erre a posztra, tudna-e Magyarország segíteni abban, hogy az illetőt válasszák meg? Ilyenkor ismét telefonálok, és ha az érdekeink találkoznak, akkor a dolog működik. De erről soha senki nem tud, pedig pont a jó kapcsolatok jele az, hogy az ilyen hívások megtörténnek.