Megjelent a világhírű amerikai influencer, Ben Shapiro műve magyar nyelven! Cikkünk a könyvről ide, további részletek és a megrendelés pedig ide kattintva érhető el.
Ezzel szemben a tények a következők. A homoszexuális propaganda köznevelési intézményekben bevezetett tilalma valójában nem idegen a magyar alkotmányos rendszertől. Azok a szülők és jogalkotók, akik a szülő azon jogát kívánják védeni, hogy a gyermekének adandó (akár szexuális) nevelést ő válassza meg, valójában az alkotmányos és emberi jogi rendszerünket védik, az ezzel szemben küzdő, magukat liberálisnak nevező aktivisták pedig valójában a szabadságon alapuló rendszert megváltoztatni kívánó forradalmárok.
Habár a házasság mint férfi és nő kapcsolatának védelme nincs konkrét összefüggésben a törvényjavaslattal, a jogalkotói megközelítés valójában azt az alapfeltevést is érinti, hogy a család, a házasság különböző nemű emberek szövetségén, kapcsolatán nyugszik. Az Alkotmánybíróság (a testület, ami nemcsak a jogszabályok Alkotmánnyal való összhangját vizsgálja és az alapjogi bíráskodást végzi Magyarországon, hanem az Alkotmány és később az Alaptörvény tartalmának értelmezésére egyedüliként jogosult) a házasság és család intézményével kapcsolatban megállapította, hogy a házasság és család szabályozását az állam az alkotmányos keretekre tekintettel szabadon határozza meg. Ebben a határozatában az Alkotmánybíróság (AB) ráerősített arra a már 1995-ben meghatározott elvre, hogy a házasság „tipikusan közös gyermekek születését és a családban való felnevelését célozza” és „a házasság intézményét az állam arra tekintettel is részesíti alkotmányos védelemben, hogy elősegítse a házastársak számára a közös gyermekkel is rendelkező család alapítását”.