A központi kiállításra Budapesten kerül sor, a Hungexpo szolgál majd a rendezvény fő helyszínéül éppúgy, mint a legutóbbi, 1971-ben rendezett kiállítás esetében. A kiállítás deklarált célja, hogy hitelesen és kifejezően, a mai kor technológiáját bevetve fogja bemutatni a környezet fenntartható használatát. A hivatalos részvételen a Magyarország meghívását elfogadó külföldi országok standokkal mutatkozhatnak be. A kiállítási anyagok többsége a rendezvényt követően különböző hazai múzeumokban talál majd otthonra. A 2021-es világkiállítás fő rendezvénye a többnyelvű Központi Magyar Kiállítás lesz, amely bemutatja, hogy Magyarország ezeréves történetének szerves és izgalmas része a vadászati kultúra. Lesz trófeakiállítás, ahol a Kárpát-medence és a világ vadászható vadjait vehetik szemügyre a látogatók aktív diorámák, továbbá edukáció és vizuális élményt adó elemek segítségével.
Kültéren és beltéren egyaránt hangsúlyosan lesznek bemutatva a hagyományos vadászati módok, a vadászíjászat, a solymászat, az elöltöltő puskával való, valamint a kutyás és a lovas vadászat. Hazánk vizeinek értékeit több mint 700 négyzetméter élő vízfelületen mutatják be, egymillió liter vízben, közel 50 halfaj 2000 egyedével.
A kormány több százezer turistával és belföldi látogatóval számol. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes elmondta, hogy a világkiállításon reálisan egymillió – kétharmadrészt belföldi – látogatóra lehet számítani. Úgy véli, ha külföldről a világjárvány miatt esetleg nem tudnának turisták jönni, akkor is megközelíthető ez a látogatószám. Magyarországon 670 ezer horgász és vadász van, a családtagokkal együtt 1,5 millió ember kötődik a vadászathoz, halászathoz.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »