Európai szülőségi bizonyítvány bevezetését szorgalmazza a napokban megjelent szabályozási javaslatában az Európai Bizottság, amely egyben kötelezné a tagállamokat, hogy ismerjék el a más tagállamokban megállapított szülői státuszokat és az abból levezethető jogokat. A brüsszeli érvelés szerint minderre azért van szükség, mert egyre többen élnek az Európai Unió négy szabadságelve közül a személyek szabad mozgásának jogával, ám az eltérő nemzetállami szabályozások miatt nem biztos, hogy aki az egyik országban szülőnek számít, az a másik országban megkapja ezt a státuszt. A bizottság azt állítja, hogy emiatt mintegy kétmillió gyermek jogai sérülnek.
A család- és gyermekvédelem köntösébe bújtatott kísérlet azonban távolról sem a természetes házasságok és családok érdekeit hivatott szolgálni. Sokkal inkább jelzi azt, hogy az LMBTQ-lobbi újabb áttörés küszöbén áll Európában. Hiszen amennyiben a javaslat átmenne az Európai Unió Tanácsán, minden tagállamban elismertethető lenne az azonosneműek házassága, sőt örökbefogadáshoz való joga.
Az Európai Bizottság éppen egy éve hozott nagy jelentőségű döntést a témában, kimondva, hogy az azonos nemű szülőket és gyermekeiket minden tagállamban családként kell elismerni – mégpedig a gyermek szabad mozgáshoz való jogának biztosítása érdekében. A bíróság annak kapcsán foglalkozott az üggyel, hogy a bolgár hatóságok nem állították ki egy azonos nemű pár újszülött gyermekének születési anyakönyvi kivonatát. A 2019-ben Gibraltáron született Sara édesanyja a brit gibraltári születésű Jane Jones, aki a bolgár Kalina Ivanovával élt házastársi kapcsolatban.
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Tényleg egy tengerparti városban lakott Jézus?
Grüll Tibor írása »
A felavatás ünnepe: Öt testvér, akik hittek Izrael jövőjében
Hack Márta írása »