Még Jakab Péter előtt lemondott Molnár Enikő, miután június 8-án megfosztották privilegizált helyzetétől, az elnökségi üléseken való részvételtől is. A Magyar Nemzet forrásai szerint a 2020-ban elfogadott működési szabályzat jelentős jogköröket biztosított Molnár Enikő kabinetfőnöknek. Volt jobbikosok állítása szerint 2020-tól gyakorlatilag Molnár Enikő vezette a pártot.
Sneider Tamás volt alelnök – aki tavaly kilépett a Jobbikból – ezt szintén megerősítette a Heteknek: „A probléma alapja, hogy Jakab Péter nem állt a Jobbik mögött, mint valós elnök. Molnár Enikő volt a valódi vezető. Viszont neki nincsenek hivatalos jogkörei. Ezt az ellenségei kihasználták. Az ellentét elkezdett érlelődni, amikor megszületett az új elnökség. Potocskáné Kőrösi Anita maga köré gyűjtötte az embereket, járta az országot. Addig azok, akik más véleményen voltak, egyedül érezték magukat.”
Jakab Péter és Molnár Enikő pozíciója már akkor erősen megrendülhetett, amikor nagy botrány lett egy Jobbik-bulin történt feltételezett erőszakolási kísérletből (a vád szerint Szilágyi György jobbikos képviselő élettársát érte abúzus). Sokan vádolták Jakabékat az ügy eltussolásával.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »