Arról, hogy miként alakul át a világ pénzügyi, gazdasági és geopolitikai rendje, a tömegkommunikáció és a média világa, a saját szabadságunk és függetlenségünk. A világ hatalmainak és befolyásos gazdasági szereplőinek köszönhetően az ukrajnai háború tényleg átlépett a határon és mindannyiunkra hatással van.
Bizonytalanná vált a pénztárcánkban lapuló készpénz értéke és szerepe, kétségessé vált autóink és otthonaink fenntarthatósága, és az is, hogy megmarad-e a jövőben is a szólás- és véleményszabadságunk, a lehetőségünk a megbízható információkhoz való hozzáférésre.
Ma már sokkal kevésbé lehet hinni annak, amit az ember a sajtóban olvas, vagy a politikusoktól hall.
S miközben a globális válság próbálja feléleszteni bennünk a félelmet, mesterkélten szít feszültséget köztünk is, akik ugyanazokat az eseményeket másképp látjuk. Már a Covid is egymásnak ugrasztott az online és valós térben sokakat, úgy tűnik, az ukrajnai háborúval kapcsolatban sincs ez másképp.
Pedig lehetne. Ez nem a mi háborúnk. A mi frontvonalunk nem Ukrajnában húzódik meg.
A mi csatáinkat a függetlenségért és a szabadságért nem fegyverrel kell megvívnunk, hanem a szívünkkel és a józan eszünkkel. Ne hagyjuk, hogy legyőzzön bennünket a félelem és a megtévesztés.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »