A helyzet sok szempontból siralmas, az ügy nemes, nem csoda tehát, hogy rengeteg diák vonult ki az utcára a pedagógusok megbecsülését követelve. Sokakat talán önmagában az is meggyőzött, hogy nem kell beülni matek-, kémia- vagy épp fizikaórára. A mostani tüntetéseken részt vevő nagyszámú diáktömeggel kapcsolatban sokan már a politikai pedofília vádját vetik fel, habár diákok tüntetésére már rengeteg példa volt korábban is.
Az viszont bizonyos, hogy a sajtó és az ellenzéki politika részéről is kisebbfajta extázist tapasztalni, hogy a diákok ilyen hatékonyan képesek tüntetéseket szervezni és lebonyolítani, ellentétben a siralmasan sikerült ellenzéki demonstrációkkal.
Fekete-Győr András, a Momentum levitézlett elnöke már a választói korhatár 16 évre történő leszállítását szorgalmazza, míg a 444 valóságos sci-fi-novellát írt a demonstrációk nyomán. Kérdés, hogy mennyire szerencsés és etikus egy ennyire szakmai-politikai kérdésnek a fegyveréül éppen egy kilátástalanságtól, elmagányosodástól és kiégéstől sújtott generációt választani. Az államfőnek, minisztereknek és más közjogi méltóságoknak obszcén módon, mikrofonba kiabálva beszóló gimnazista képe, bár kétségtelenül melengeti a negyedik kétharmados vereségtől vérző ellenzéki szívet, a pedagógusok helyzetét viszont sajnos nem oldja meg.