Azokban az európai országokban születik több gyermek, ahol magas a női foglalkoztatottság és arányos a családi munkamegosztás.(Fotó: Shutterstock / PuzzlePix)
CSAK EGYÜTT TUDJUK FOLYTATNI! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: hetek.hu/elofizetes
A 2009-ben létrehívott Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom célja annak elősegítése volt, hogy a tervezett gyermekek minél nagyobb számban megszülessenek. Máig jelentős különbség van Magyarországon a tervezett és a ténylegesen megszülető gyerekek száma között: a 35 év alattiak átlagosan 1,9 gyermeket szeretnének, míg a termékenységi arányszám 1,5. A két szám közti különbség nagyságrendileg évi minimum 25 ezerrel kevesebb születést jelent.
„Az kezdettől fogva látható volt, hogy a munkáltatóknak – konkrétan a munka és a magánélet összeegyeztethetőségének – óriási szerepe van abban, hogy a fiatalok mennyire bizakodók, mennyire mernek családot alapítani, vagy a gyerekesek mennyire mernek újabb gyerekeket vállalni. Ezért kezdettől kerestük a lehetőségét annak, hogy a vállalatokkal kapcsolatba kerüljünk, így jött létre 2012-ben a Balansz Program, melynek keretében évente pályázhatnak családbarát címre a Magyarországon működő vállalatok” – mondta el a Heteknek Ujvári Enikő programvezető, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom alelnöke.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »