Családközpontúság, apolitikusság, gyenge szavazási hajlandóság, szülői értékrenddel kapcsolatos konformitás, oktatási rendszerrel való elégedetlenség, anyagi helyzet miatti aggodalom, gyenge mobilitás, politikai középre húzás – mindez korántsem magyarországi specialitás, hanem általánosan jellemző a közép-kelet-európai országok fiatalságára. Többek között ez derül ki abból a jelentésből, melyet nemrég adott közre a Friedrich Ebert Alapítvány egy 2021-es nemzetközi ifjúságkutatásuk eredményeiről.
A vizsgálat során a V4-országokban (Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Magyarország) és a balti országokban (Észtország, Lettország, Litvánia) összesen 10 ezer, 14–29 év közötti fiatalt kérdeztek meg olyan témákról, mint oktatás, munka, migráció, család, általános értékek, politikai attitűdök vagy politikai részvétel.
Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is ajándékozunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »