„Magyarországon a gyermekpornográfia eseteinek száma erőteljesen nő. 2017-ben 120 ilyen esetet ismertünk meg, 2022-ben pedig 261-et. Négy-öt év alatt 120-ról 261-re! Az ember ép ésszel képtelen felfogni, hogy történhet meg ilyen Magyarországon.” Ezek a megdöbbentő szavak Orbán Viktor szájából hangzottak el a héten a napirend előtti felszólalásában, és nem előzmény nélkül: az elmúlt hetekben
sorra derülnek ki gyomorforgatóbbnál gyomorforgatóbb hazai pedofil ügyek.
A téma hosszú napok óta lázban tartja a magyarországi közvéleményt, és erre a kormány is ráerősít: Orbán Viktor február végi évértékelő beszédében bejelentette: hiába a brüsszeli ellenszél, Európa legszigorúbb gyermekvédelmi törvényét készítik elő a kormánypártok.
„A pedofíliára nincs bocsánat. A gyerek szent és sérthetetlen. A felnőtteknek meg az a dolguk, hogy a gyerekeket bármi áron megvédjék”
HírdetésHírdetéshetilapA progresszió roncsai - avagy miért fontos a gyermekvédelemHa az ember az Egyesült Királyság egyik legnívósabb egyetemén jár, valamelyest föl van készülve arra, hogy a progresszív ideológia különböző megnyilvánulásaival szembesül majd. Arra nehéz azonban mentálisan felvérteznie magát, hogy milyen emberi roncsokat ont magából a posztkeresztény kultúra.hetilapSzámos lehetőség rejlik a nevelőszülői szolgálatbanAz utóbbi évtizedben egyházi szolgáltatók vették át a főszerepet a hazai gyermekvédelem-ben. A rendszermég sok szempontból korrigálásra szorul, mindenek- előtt a nevelőszülők anyagi és szakmai megerősí-tésére lenne szükség – vélik az új szolgáltató, a Csemete Nevelőszülői Hálózat szakértői.hetilapTényleg a „besúgók országa” lennénk?„Elfogadta a magyar parlament azt a törvényjavaslatot, mely lehetővé teszi az állampolgárok számára, hogy a hatóságoknak névtelenül jelentsenek a gyermeket nevelő azonos nemű párokról” – kezdődik a Bloomberg News nemrég megjelent cikke. Az amerikai hírügynökség nem először jelentet meg negatív hangvételű cikket hazánkról.hetilapGyerekjogok: abszurd dolgot kérnek számon MagyarországonAz Európai Bizottság tavaly decemberben a gyermekvédelmi törvény szigorítása kapcsán pert indított Magyarországgal szemben, amelyhez 15 tagállam és az Európai Parlament is csatlakozott. Kérdés, hogy a „gender-gépezet” érvei mennyire állják meg helyüket jogi területen.