Sokan gondolják úgy, hogy Magyarországon nem jelent problémát az LMBTQ-lobbi nyomulása, nincs tömeges érdeklődés a nemváltás iránt, a köztereken sem látni tüllruhás férfiakat, és mindebből az következik, hogy a 2021-es gyermekvédelmi törvény nem volt több politikai kampányfogásnál. A helyzet sajnos ennél jóval drámaibb.
Mint ismert, a 2021-es jogszabály kimondta, hogy az állam a gyermekvédelmi rendszerben is védi a gyermekek születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogát. Törvénybe iktatták, hogy az iskolai szexuális felvilágosítás nem irányulhat a nem megváltoztatására, valamint a homoszexualitás megjelenítésére, illetve népszerűsítésére, s ilyen foglalkozást a szülők beleegyezésével csak olyan személyek, szervezetek tarthatnak, akik szerepelnek majd egy hivatalos, folyamatosan frissülő nyilvántartásban. A törvény kimondta, hogy szabálysértés esetén a felelősség az intézményvezetőt terheli.
A büntetési tételeket és az újfajta akkreditációt külön miniszteri rendelet kellett volna, hogy meghatározza, ám ez a mai napig várat magára, ezért a törvény sokak szerint betarthatatlan. (Lapunk lassan egy hónapja vár választ a rendelet ügyében a Belügyminisztériumtól.) „A rendelet hiányának többnyire az a következménye, hogy semmilyen felvilágosítást nem engednek be az iskolákba, ezért óriási sötétség van a fejekben: nem véletlen, hogy a tinédzserterhességek tekintetében is nagyon rosszul állunk” – mondta el kérdésünkre egy ifjúsági szociális munkás.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »