„A demográfiai krízist súlyosbítja, hogy sokan még mindig tagadják, hogy egyáltalán válság lenne. Mert nem mindenki ért egyet azzal, hogy erős családok tudnak csak erős közösségeket létrehozni, és erős közösségek tudnak erős nemzeteket alkotni.
A globális elitben általános konszenzus van abban, hogy a család intézménye sok szempontból elavult és felesleges. Nem véletlen, hogy nemzetközi kutatócsoportok olyan fejlesztéseken dolgoznak – például a műméh technológián –, melyekkel mesterségesen helyettesíteni lehet a terhességet” – fejtette ki előadásában Kiss-Kozma Georgina kutatásvezető az MCC Ifjúságkutató Intézet és a Danube Institute Családalapítás és jövő címmel a minap megrendezett nemzetközi konferenciáján.
Hozzátette: ezek a mélyreható és gyors változások főként a fiatalokat érintik, s ezáltal meghatározzák a társadalom és egész civilizációnk jövőjét. „Különösen fontos a család szerepe ma, amikor a fiatalok minden eddiginél jobban szenvednek a bizonytalanság és a kiszámíthatatlan jövő miatt. A permanens válsághelyzetben a gyermekvállalási hajlandóság csökken, a fiatalok elhalasztják a családalapítást, s emiatt a tervezettnél kevesebb babát vállalnak” – mondta el a legutóbbi kutatásuk eredményeit ismertetve Kiss-Kozma Georgina.